Середа, 14.11.2018, 14:43
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Комунальний заклад "Луцький ліцей Луцької міської ради Волинської області"

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Музей бойової слави «Подвиг»

Упевнені кроки становлення.

Кімната бойової слави функціонувала в даному навчальному закладі ще з 1973 року. У 2001 році її перетворено на музей. Керівником став викладач ДПЮ Соболь Едуард Адамович. Із 2002 року керівник музею — Юрченко Інна Олексіївна, учитель історії, на даний час заступник директора. У 2004 році для накопичених матеріалів було виділено окреме приміщення в корпусі №2.

Почесна місія.

Метою діяльності музею є залучення школярів до вивчення історії рідного краю та України в роки Другої світової війни, виховання почуття патріотизму, милосердя, поваги до історії свого народу.

Структура як запорука функціональності.

Вищим керівним органом є Рада музею. На даний час вона налічує 12 чоловік. Це досвідчені педагоги (Юрченко І. О., Кузьмич М. С., Чуйко В.С., Ольховий С.А.) і творчі діти — учні 10-11-х класів. У музеї діють чотири сектори: фондовий, експозиційний, просвітницький, пошуковий.

Важливі акції.

Старшокласники навчального закладу під керівництвом Ради музею та вихователів 8-11-х класів проводять щорічну акцію «Забуті могили» (вихователі Гаврилюк О. М., Матьора О.Ф.). Діти, члени Ради, виступають на міських урочистостях, приурочених пам’ятним датам Другої світової війни.

Науково-дослідницька робота.

У музеї зберігаються наукові роботи з історії України, рідного краю — Волині, написані учнями та апробовані на міських конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт.

Архівні матеріали та навчальна діяльність.

Матеріали музею використовуються під час проведення уроків з теми «Україна в Другій світовій війні». Наявне зібрання фільмів про події Другої світової війни.

Співпраця з музеями міста Луцька.

Результативною та корисною є співпраця шкільного осередку музейної діяльності із Волинським краєзнавчим музеєм (консультації для фондового сектора) та Волинським регіональним музеєм українського війська та військової техніки. Учні школи – постійні учасники екскурсії та зустрічей із ветеранами.

Навчальні екскурсії.

Теми екскурсій: «Наш край в роки війни», «Стежками слави партизанів, підпільників Волині», «Десь там, на Волині, народилася УПА». Часто їх проводить голова Ради музею Юрченко І.О.

Шефська робота.

Рада музею систематизує інформацію про ветеранів війни – колишніх працівників школи. Шефство над Козловою Галиною Іванівною здійснюють вихователі Шрай В. Л., Матьора О.Ф.

Заслужена перемога.

2010 рік став знаковим у діяльності шкільного музею. Спочатку – перемога на обласному рівні. 1 квітня 2010 року Юрченко І. О., керівник музею, була нагороджена грамотою як переможець обласного огляду музеїв історичного профілю при навчальних закладах, присвяченого 65-ій річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. У цьому ж році музей був оголошений переможцем Всеукраїнського огляду музеїв історичного профілю навчальних закладів, що висвітлюють події Другої світової війни та Великої Вітчизняної війни.

Кухарський Андрій (вихователь — Суворова В. О., відповідальний керівник — заступник директора, вчитель історії Юрченко І. О.) представляв місто Луцьк і рідну школу на Всеукраїнській краєзнавчій конференції, присвяченій 65-ій річниці Перемоги в Другій світовій війні (тема роботи — «Часопис війни пам’ятають нащадки»).

2015 рік – Чайковська Оксана, учениця 10-Б класу (вихователь Волос Н. Л.), член пошукової групи музею бойової слави «Подвиг» КЗ «Луцький НВК ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів – правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою») стала переможцем обласного конкурсу пошуково-дослідницьких робіт учнівської молоді «А ми тую славу збережемо», присвяченого 70-ій річниці перемоги над нацизмом у Європі в роки Другої світової війни за напрямом «Роль та місце музеїв навчальних закладів, що висвітлюють події Другої світової війни, у пропаганді та популяризації знань про війну, висвітлення ними українського виміру втрат і здобутків, повоєнних радянських репресій проти людей і народів» (робота «Музей «Подвиг» — центр національно-патріотичного виховання учнівської молоді»).

Юрченко І. О., заступник директора з НВР

 

28–29 квітня 2015 року в м. Києві відбулася Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «А ми тую славу збережемо», присвячена 70-й річниці перемоги над нацизмом у Європі в роки Другої світової війни.

Організатори заходу – Міністерство освіти і науки України, Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді, Національна спілка краєзнавців України, Рада Організації ветеранів України та Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 років».

До участі в конференції були запрошені учнівські делегації областей України та м. Києва – представники кращих краєзнавчих пошукових загонів і груп, активісти музеїв Бойової слави навчальних закладів України.

Приємно відзначити, що Волинську область на конференції представляла і вихованка нашого ліцею Оксана Чайковська (10-Б клас), а волинську делегацію очолював учитель історії Микола Степанович Кузьмич.

Під час роботи конференції Оксана Чайковська виступила з доповіддю на тему: «Музей «Подвиг» - центр національно-патріотичного виховання молоді», в якій окреслила основні напрямки роботи та перспективи розвитку нашого шкільного музею, який очолює заступник директора з навчальної роботи Інна Олексіївна Юрченко. Варто наголосити, що учениця презентувала не тільки багаторічний досвід діяльності музею, але й досвід виховної роботи, яку здійснює увесь педагогічний колектив.

Робота конференції не обмежувалася виступами та презентаціями. Упродовж свого перебування в столиці учасники наукової зустрічі мали можливість ознайомитися з експозицією Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної Війни 1941-1945 років», побувати на Майдані Незалежності та Хрещатику.

За активну участь у конференції її учасники були нагороджені грамотами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді.

Кузьмич М. С., вчитель історії

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Корисні посилання