П`ятниця, 19.04.2024, 07:04
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Комунальний заклад "Луцький ліцей Луцької міської ради Волинської області"

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Кожна людина – це Всесвіт

Звіт про проведення тижня психології

КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс

загальноосвітня школа-інтернат

І-ІІІ ступенів -правознавчий ліцей

з посиленою фізичною підготовкою

Луцької міської ради Волинської області»

з 23 по 27 квітня 2018 року

 

Із метою оптимізації освітнього процесу; покращення взаємин у тріаді «учень – батьки – вчитель» та психологічного клімату в класних колективах; зростання рівня поінформованості школярів та їхніх батьків щодо психології як науки; активізації пізнавальної активності учнів; пропаганди здорового способу життя; розвитку життєвої компетентності дітей у закладі загальної середньої освіти доцільно проводити Тиждень психології, який сприяє зацікавленості учнів та педагогів діяльністю психолога та зростанню його авторитету. Саме тому з 23 по 27 квітня 2018 року в нашій школі був організований Тиждень психології на тему: «Кожна людина – Всесвіт».

Мета заходу: розширення знань учнів про психологію як науку та особливості діяльності шкільного психолога; активізація пізнавальної активності учнів; пропаганда навичок конструктивного спілкування; розвиток творчості учнів, вміння висловлювати власну думку; розкриття творчого потенціалу школярів, забезпечення позитивного настрою під час навчання.

Перший день тижня. 23 квітня. Девіз: «Кожна людина – Всесвіт».

Зустріч шкільного психолога з учнями та педагогами на початку робочого дня. Пропозиція ознайомитися з інформаційним вісником “Що ж таке психологія?”.

На щотижневій нараді вихователі та класні керівники отримали загальні настанови та індивідуальні завдання щодо проведення Тижня психології. Був організований конкурс малюнків «Мій клас як квіти», учасниками якого стали учні 1-11-х класів. Мета: створення портрета свого класу.

Другий день тижня. 24 квітня. Девіз: «Пізнай себе - і ти побачиш: світ прекрасний».

У класах початкової школи апробовано проективну методику «Пізнай себе в кольорі», яка дозволяє дослідити психоемоційний настрій респондентів, рівень об’єднання учасників процесу, вироблення в них інтересу до психологічних знань, усвідомлення і прийняття учнями власного емоційного стану, необхідність його корекції.

Вісник «Шкільний психолог» знайомив дорослих і дітей з інформацією про типи темпераменту, зони спілкування, шляхи послаблення стресу та містив поради для батьків першокласників.

Третій день тижня. 25 квітня. Гасло: «Її величність психологія».

Перший етап: виставка літератури із психології. Учні, їх батьки та вчителі отримали змогу ознайомитися з порадами психологів щодо гармонійного спілкування і співжиття в колективі однолітків, дітей і дорослих, учнів і вчителів. Пропонована література представляла проблеми самовиховання, самовдосконалення, спілкування, розв’язання конфліктів, налаштовуючи зацікавленого читача на позитивне оптимістичне ставлення до життя.

Другий етап: виставка найкращих колажів учнівських колективів. Цьому передувала копітка творча робота школярів із кожного класу. Учасниками загальношкільного проекту-виставки «Мій клас» стали всі учні, але для представлення були обрані найкращі роботи.

Четвертий день тижня. 26 квітня. Девіз: «Ми різні - ми рівні».

Акція «Лист психологу» зацікавила та була підтримана багатьма класами, що створили колективні листи. Наприклад, учні 6-А класу розповіли про ставлення до навчання, улюблені заняття, бачення майбутнього школи.

Годину спілкування «Від кохання до сім'ї» запропонували учням 11-х класів. Ліцеїсти отримали можливість поділитися власними думками, сформувати погляди на кохання та сім'ю.

Твір-роздум «Якби я був директором...» найбільше зацікавив учнів п'ятого класу нашої школи. Діти представили бачення майбутнього школи та свої очікування.

П'ятий день. 27 квітня. Гасло: «Веселка настрою».

Початок дня: загальношкільна акція «Веселка настрою». Учні 9-В класу щирою посмішкою зустрічали всіх, хто заходив до школи, пропонували стати учасниками акції, відобразивши свій настрій за допомогою кольору. Гра сформувала позитивний психоемоційний настрій на увесь день, спонукавши до творчої діяльності.

Продовженням акції став інформаційно-пізнавальний вісник «Психологія кольору», що знайомив із кольоротерапією, її методами та впливом кольору на психологічний та емоційний стан людини.

Наприкінці дня було підведено підсумки Тижня психології. Найактивніших учасників нагородили грамотами.

Висновки. Необхідність проведення Тижня психології очевидна. Такий предметний тиждень має велике значення для підвищення загальної психологічної культури, усвідомлення особистісної ідентифікації, формування навичок рефлексії, конструктивної взаємодії з навколишнім світом.

Мирослава Мотовільська, психолог школи, висловлює щиру подяку учнівським колективам 2, 4, 5, 6-А, 7-А, 9-В, 10-Б, 11-А, 11-Г класів за активну участь у заходах Тижня психології.

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Корисні посилання