Середа, 24.10.2018, 04:45
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Комунальний заклад "Луцький ліцей Луцької міської ради Волинської області"

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Адаптація учнів 5-х класів до школи ІІ ступеня

25 жовтня 2016 року в КЗ «ЛНВК ЗОШ-інтернат І-ІІІ ступенів — правознавчий ліцей з посиленою фізичною підготовкою» було проведено педагогічний консиліум на тему: «Адаптація учнів 5-х класів до школи ІІ ступеня».

У своєму виступі заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Леонідівна Кобилинська зауважила, що педконсиліум відбувається відповідно до плану роботи школи та наказу по школі від 01.09.2016 року № 327-од «Про створення умов для адаптації учнів 5-х класів у 2016/2017 навчальному році». Дирекцією школи, соціальним педагогом, практичним психологом, керівником методичного об’єднання учителів початкової школи укладено План заходів щодо забезпечення успішної адаптації учнів 5-х класів у 2016-2017 навчальному році. Учителі-предметники, які викладають в школі ІІ ступеня, ознайомлені із навчальним планом, навчальними програмами, навчальними посібниками, за якими працюють педагоги школи І ступеня. У вересні 2016 року в 5-х класах було проведено вхідні контрольні роботи з української мови та математики, а класовод Тетяна Юріївна Каращук у вересні та жовтні цього року відвідала уроки у своїх вихованців.

Шкільний лікар Надія Дмитрівна Коробенко представила звіт-оцінку стану здоров’я й фізичного розвитку кожного п’ятикласника. Соціальний педагог Олена Михайлівна Матвієць ознайомила учасників консиліуму із соціальним паспортом 5-А та 5-Б класів. Через презентацію були представлені результати проведеної соціометрії, шкільної мотивації та мотивів навчальної діяльності («Я вчуся, тому що…»). Практичний психолог Мирослава Володимирівна Мотовільська запропонувала для вивчення та практичного використання висновки опрацьованих діагностик, відповідно до яких у зведених таблицях зафіксовано рівень шкільної тривожності учнів (за тестом Філліпа), подано інформацію про стан адаптації учнів до шкільного життя (мотивація до навчання, вади особистісного розвитку). Створено банк даних «Обдаровані та талановиті діти» (обдарованість: соціальна, художня, психомоторна, інтелектуальна, академічна та творча).

Класовод Тетяна Юріївна Каращук поділилася з учасниками педагогічного обговорення спогадами про найяскравіші сторінки шкільного життя своїх вихованців із вересня 2012 року по травень 2016 року. Також педагоги переглянули фільм, який вона створила.

У своєму виступі директор школи Анатолій Миколайович Дудич наголосив на причинах утворення в 2016/2017 н. р. двох п’ятих класів (у зв’язку із значною наповнюваністю 4-го класу). На даний час у школі функціонують 5-А клас (класний керівник Олена Михайлівна Матвієць та вихователь Маріанна В’ячеславівна Шагута) та 5-Б клас (класний керівник Оксана Олександрівна Карпович та вихователь Алла Петрівна Миколайчук). Вихователь Світлана Степанівна Конопська працює в обох класах відповідно до затвердженого графіка роботи.

Класний керівник Олена Михайлівна Матвієць через презентацію охарактеризувала 5-А клас, здійснивши порівняльний аналіз навчальних досягнень учнів у четвертому класі та на початку п’ятого (до перших тематичних). Оксана Олександрівна Карпович, класний керівник 5-Б класу, запропонувала колегам-предметникам, вихователям власні висновки-рекомендації щодо адаптації п’ятикласників у навчальному процесі.

Педагоги Олена Михайлівна Матвієць, Маріанна В’ячеславівна Шагута, Оксана Олександрівна Карпович, Алла Петрівна Миколайчук, Світлана Степанівна Конопська, Микола Степанович Кузьмич, Галина Богданівна Шрай, Юлія Анатоліївна Сень, Олена Михайлівна Федчук, Ніна Олександрівна Сімонова, Тетяна Миколаївна Вознюк, Лариса Володимирівна Янчук та Сергій Гаврилович Форманюк обмінялися думками про адаптацію дітей 5-х класів до життя в школі ІІ ступеня. Дійшли висновку, що успішній адаптації сприяють цілеспрямована координація дій класного керівника, вихователів, учителів та батьків учнів або осіб, які їх замінюють.

Слова Антона Макаренка «Діти — це життя, життя прекрасне, і ставитися до них треба як до товаришів і громадян, поважати їхнє право на радість і обов’язок відповідальності» можна вважати лейтмотивом проведеного консиліуму.

Наталія Леонідівна Кобилинська, куратор педконсиліуму

 

 

 

 

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Корисні посилання